Günlük Ürün Fiyatları

(29 Haziran 2022 Çarşamba)
 Karatay Üniversitesiyle Protokol İmzaladık

 Çeşitli il ve ilçelerde gerçekleştirilen toplantılarda KTO Karatay Üniversitesi’nin kuruluşundan bu yana geçen süreç ve yeni akademik yılda eğitime açtığı bölümler anlatıldı.
KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Türkiye'nin ihtiyacı olan bilinçli, bilgi ile donatılmış, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir üniversite olduklarını belirterek, "Kuruluşu 1251 yılına dayanan ve Selçuklu ve Osmanlı döneminde 8 yüzyıl kesintisiz eğitim veren Karatay Medresesinin devamı olan Karatay üniversitesi, gençlerimizi geleceğe hazırlamaktadır" dedi.
Açılacak 14 yeni bölüm hakkında bilgi veren Rektör Sade, “İslam Ekonomisi ve Finans, Lojistik Yönetimi, Psikoloji, Sosyoloji, Mütercim Tercümanlık Arapça, Tarih, Endüstri Mühendisliği, Beslenme-Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Ebelik, Diyaliz, Fizyoterapi ve Çocuk Gelişimi ile Resim bölümlerini üniversitemize kazandırdık, bu alanlarda da öğrencilerimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
“Bu yıl Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Osmanlı’nın teşkilatlanmasını sağlayan Ahilik konusunu “Ahilik ve Meslek Ahlakı” adlı dersi ve çok değerli bir eseri üniversitemizin programları içerisine aldık ve yeni eğitim öğretim yılında da Karatay Medresesi geleneğini akademik eğitime adapte ediyoruz” diyen Prof. Dr. Bayram Sade, oda ve borsa başkanlarına da Ahilik ve Meslek Ahlakı kitabını hediye etti.
Farklı günlerde gerçekleştirilen programlar sonunda üniversite Türkiye genelinde oda ve borsaların yanı sıra Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası, Cihanbeyli Ticaret Borsası, Akşehir Ticaret Borsası arasında protokol imzalandı. Protokol ile üyeler KTO Karatay Üniversitesi eğitim faaliyetlerinde yüzde 5 indirim hakkına sahip olacaklar.
Türkiye’nin Kadim Üniversitesi sloganı ile eğitim hayatına devam eden üniversitenin tanıtım toplantıları önümüzdeki günlerde de Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinde devam edecek

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Hızlı Erişim

Tanıtım Filmi

Anket

    Yeni Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz