Mera Fonu Kaldırıldı

Akşehir Ticaret Borsasına kayıtlı canlı hayvan ve et ile iştigal eden üyeleri ile süt ticareti yapan üyelerin Tarım ve Orman Bakanlığına ödedikleri Mera Fonu Kaldırıldı.
Akşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa DOĞRU, Mera Fonu kesintisi ile ilgili yaptığı açıklamada, "18 Ocak 2019 Tarih 30659 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelere Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 24. maddesine istinaden 4342 Sayılı Mera Kanununun 30. maddesinin birinci fıkrası (c) ve (d) bentleri yürürlükten kaldırılmıştır" dedi.
Borsamız Üyelerinden gelen talepler, ve Bu konuda öncü olan diğer Borsalarımızın da girişimleriyle Birliğimize iletilmiş ve 18 Ocak 2019 tarih 30659 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. T.C.Tarım ve Orman Bakanımız Sn.Bekir Pakdemirli ve TOBB Başkanımız Sn.Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerimizi sunarız.
Canlı hayvan, et ve süt ticareti yapan üyelerimize mera fonu kesintisinin kaldırıldığını duyurur, üyelerimize hayırlı olmasını dileriz" dedi.

Diğer Duyurular

Etkinlik Takvimi

Hızlı Erişim

Tanıtım Filmi

Anket

    Yeni Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz